3 padomi harmoniskai Kapha sezonai

Santa RAITA

Saskaņā ar ājurvēdu, cilvēks ir vesels tad, ja visas trīs viņa došas ir līdzsvarā, ja visi pieci maņu orgāni normāli funkcionē, ja ķermenis, prāts un gars ir harmonijā. Došu atgriešana līdzsvara stāvoklī ir svarīgākais ājurvēdiskās ārstēšanas aspekts.

sausā ķermeņa birste

Konsultē Santa BUIKO, ājurvēdas kosmētikas veikala «Ayura Skin» (Blaumaņa iela 3, Rīga) saimniece:

Cilvēka ķermenī ir pieci elementi – gaiss, ēters, uguns, ūdens un zeme –, kas tiek grupēti trīs enerģijas stāvokļos, ko sauc par došām, un ājurvēdas galvenais aspekts ir došas dekodēšana.

Līdzīgi kā katrā cilvēkā dominē viena doša, arī dažādus laika intervālus un gadalaikus nosaka konkrēta doša. Pavasaris ir cieši saistīts ar Kapha došu – tā ir zemes un ūdens kombinācija, un šīs došas līdzsvara saglabāšana ir ļoti būtiska, lai mēs justos veseli, motivēti un emocionāli pacilāti.

Kapha doša satur ūdeni un zemi, tai raksturīgs smagums, inertums, mitrums un aukstums. Ājurvēdā laika posmu no ziemas beigām līdz vasaras sākumam sauc par Kapha sezonu un, neieklausoties ājurvēdas gudrībās un izdarot izvēles, kas ir pretrunā ar gadalaiku dabiskajām norisēm, pavasaris nāk grūti – cīnoties ar apātiju, depresiju, lieko svaru, «sastrēgumiem», saaukstēšanos, alerģijām un daudzām citām nepatīkamām problēmām, kas mazina dzīves kvalitāti.

Ar holistisku pieeju izstrādātie ājurvēdas zīmoli «Urban Veda» un «Ayumi Naturals» ļauj ieklausīties sajūtās un palīdz atrast to, kas konkrētajā gadalaikā visvairāk nepieciešams, turklāt tieši tavam ķermenim un garam.

Kapha padoms Nr. 1 – limfas iekustināšana

Ājurvēdā limfa tiek saukta par organisma attīrītāju – tā piedalās organisma šūnu un audu vielmaiņas un attīrīšanas procesos. Limfātiskā sistēma darbojas līdzīgi kā kanalizācija, kur, ja kaut kas noiet greizi, «caurules» aizsprostojas. Tikai limfātiskajai sistēmai nav sava sūkņa, kas to iekustina – tās darbība ir atkarīga no mūsu apzinātas izvēles to «darbināt».

Lielisks rīks, kas palīdz izkustināt limfu, uzlabot asinsriti un mīkstināt ādu, ir ājurvēdas sausā ķermeņa masāža ar birsti.

Kapha padoms Nr. 2 – organisma attīrīšana un badošanās

Saskaņā ar ājurvēdu, pavasaris ir ideāls laiks organisma attīrīšanai, un ājurvēdas pavasara «tīrīšana» parasti sastāv no mono diētas ar «Moong Dal Khichdi» (Dienvidāzijas virtuves ēdiens, kas gatavots no rīsiem un lēcām), trīs dienu sulas diētu, periodisku badošanos, cukura un pārstrādātas pārtikas izslēgšanu no ēdienkartes, atteikšanos arī no kafijas. Tas ļaus organismam atbrīvoties no nevajadzīgiem toksīniem, atjaunoties un izbaudīt pavasara dzīvinošo spēku.

Kapha padoms Nr. 3 – masāža

Barojoša ķermeņa eļļa 100 ml

Ājurvēdas pašmasāžai, kas pazīstama arī kā «abhyanga», ir daudz priekšrocību – tā uzlabo limfodrenāžu un asinsriti, padara ādu tvirtāku un tonizētāku, vienlaikus uzlabojot arī miega kvalitāti. Lai sasniegtu labākus rezultātus, ķermeņa pašmasāžai iesaka izmantot «Urban Veda» barojošo ķermeņa eļļu: sildošā kurkuma veicina asinsriti un nomierina sāpošos muskuļus, bet vīraks lieliski atbrīvo prātu.

Atstāj komentāru